ERP-PLC Otomasyonu

Ana SayfaERP-PLC Otomasyonu

ERP-PLC Otomasyonu

ERC-PLC Otomasyonu

İletişime Geç

ERP-PLC Otomasyonu

Pi Robotik Otomasyonlar

PLC, kelime anlamı olarak “programlanabilir mantıksal denetleyici” anlamına gelen Programmable Logic Controller ifadesinin kısaltmasıdır. Fabrikaların üretim bölümlerinde veya çalışan makinaların kontrol işlemlerinde kullanılan, isteğe göre programlanabilen, otomatik iş yaptırma kabiliyeti olan otomasyon cihazlarıdır.

PLC programlama ile normal üretime göre daha kısa zamanda daha fazla ve kullanılan ham maddeye göre daha kaliteli ürünün, düşük maliyetlerle üretilmesi ve üretim esnasında hataların asgari düzeye indirilmesinde önemli rol oynar. Böylece hatalardan kaynaklanan maliyetlerin önüne geçilmiş olur.

PLC işletim sistemlerinde kullanılan programlar birbirinden farklıdır fakat bu programlar birbirine benzeyen bazı ana modüllerden oluşur.

PLC endüstrinin bir çok alanında kullanılmaktadır. Bunlar;  fırınların kontrolü, motor ve vanaların açık/kapalı konumlarının ve arıza durumlarının kontrolünü, arızalanan bir pompanın yerine yedek olan pompanın otomatik olarak devreye girmesini, enerji dağıtım kontrolü, asansörlerin hangi katlara hangi sırayla uğrayacağının denetlemesini, bir üretim bandında çalışan makinelerin sırasını belirleme, çeşitli makine ve benzeri teçhizat hakkında veri toplanmasını ve sıcaklık, basınç, nem, hız, ağırlık gibi parametrelerin denetlenmesini gerektiren uygulamalarda kullanılabilir.

Pi Robotik PLC uygulamalarında fabrikanız ve endüstri tesisleriniz için size kolaylık sağlayacak uygulamaları yerine getirir.

ERP-PLC Otomasyonu

Veri Toplama

Üst Düzey Denetim

Hatasız Üretim

Maliyet Tasarrufu

Call Now ButtonŞimdi Ara