Karanlık Fabrika

Ana SayfaKaranlık Fabrika

Karanlık Fabrika

Karanlık Fabrika

İletişime Geç

Karanlık Fabrika

Pi Robotik Karanlık Fabrika

İnsan gücüne ihtiyaç duymayan sistemler. Günümüzde karanlık (Lights out) fabrikalar olarak bilinen kavram aktif olarak üretim gerçekleştiren fabrikalar ve tesislerde kullanılan bir otomasyon metodudur.

Kelime anlamı olarak kulağa ilk başta pek hoş gelmeyen bu kavram aslında 21. yüzyılı etkileyecek en büyük üretim devrimlerinden birisi olarak ön plana çıkmaktadır. Karanlık fabrikaların öne çıkan en önemli özelliği üretim gerçekleştirilirken insan gücüne ihtiyaç duyulmaması ve tamamen insansız üretimin sağlanmasıdır.

Karanlık fabrikalar, bir başka deyişle ışığa ihtiyaç duymayan fabrikalar, tamamen otomatik sistemlerle donatılmış ve bünyesinde insanın varlığına ihtiyaç duymayan yapılardır. Günümüz fabrikalarında, parçaları kaldırmak, operasyonu sürdürmek vb proseslerde işlemler tipik insan gücü ile yönetilmekte ve işçilerin çalışması mevcut yapıları gereği bir zorunluluktur.

Günümüz tüketim sektörünün aktivitesi ve arz talep arasındaki farkın açılmasını önlemek amacıyla birçok fabrika kendi kapasitelerindeki teknolojinin sağladığı imkanlar dahilinde artan talebin karşılanabilmesi ve fabrikanın kendi finansal gücünü artırabilmek için vardiyalar arasında karanlık üretim yapmaya başladı. Karanlık fabrikalarda ham maddenin fabrikaya girişinden ürünün fabrikadan çıkışına kadar olan sürede yok denecek kadar az insan müdahalesine ihtiyaç duyulur.

Pi Robotik size bu sistemleri sunarak insan müdahalesi ve hatalarına geçit vermeden sıfır hata ile kurulan sistemlerin kurulumunu yapmaktadır.

Karanlık Fabrika

Tamamen Otomatik

Yüksek Kapasite

Hatasız Üretim

Üretim Devrimi

Call Now ButtonŞimdi Ara