Ölçme (2D-3D)

Ana SayfaÖlçme (2D-3D)

Ölçme (2D-3D)

Pi Robotik Karakter Okuma

İletişime Geç

Ölçme (2D – 3D)

Ölçme (2D – 3D)

PIROBOTIK hassas ölçüm uygulaması PIROBOTIK Measure, kameralı ölçüm tekniklerinin kullanıldığı hemen her tür ölçüm uygulamalarında kullanılabilecek hazır bir çözümdür.

 

Sistem; kamera, aydınlatma modülü, giriş çıkış modülü ve yazılım bileşenlerinden oluşan komple bir çözümdür. Diğer tüm görüntü işleme uygulamalarımızda olduğu gibi,

Sonuçların kaydedilmesi, raporlanması izlenmesi, 5-24 V dijital çıkış verilmesi, güvenlik ve yetkilendirme gibi özellikleri de bünyesinde barındırabilmektedir.

Ölçme (2D-3D)

“PIROBOTIK Measure” Ölçme uygulamamızın genel özellikleri

 

  • Çoklu kamera bağlayabilme
  • Pixel-Altı (SubPixel) hassasiyet
  • 10 mikrona kadar ölçüm hassasiyeti
  • Nesne otomatik tanıma, eşleştirme, align (otomatik doğrultma) özelliği
  • Çap, yükseklik, genişlik, en gibi değerleri ölçme

 

PIROBOTIK Measure, çok yüksek çözünürlüklü kamera desteği, aydınlatma ekipmanları ve IO modülleri ile tümleşik hazır bir çözümdür.

Ölçme (2D-3D)

Üretilen tüm parçaların kontrol edildiği, işlem sonucuna göre OK ya da NOK istasyonlarına otomatik yönlendirmelerin yapıldığı sistemler kurmaktayız. PIROBOTIK Measure, kontör bilgilerinin çıkartılamadığı, pah ya da taşlanmış parçaların da ölçümünün yapılabildiği bir uygulamadır.

Ölçme (2D-3D)
Ölçme (2D-3D)

Ölçüm tekniği olarak, bir ya da birkaç nokta yerine, tüm noktaların kullanıldığı, en uygun doğru ya da en uygun dairenin belirlenebildiği hassas teknolojiler kullanmaktayız.

 

Sonuç olarak “PIROBOTIK Measure” tekrarlanabilirlik, kalibre edilebilme ve güvenilirlik gibi temel ölçme kriterlerinin yerine getirildiği, elle ya da ölçüm cihazları ile manual olarak ölçülen sistemler yerine, daha güvenilir, daha hızlı ve daha izlenebilir bir hassas ölçüm sistemidir.

Kameralı Ölçüm

2D Ölçme

3D Ölçme

Ölçme Teknikleri

Call Now ButtonŞimdi Ara