Otonom Sistemler

Ana SayfaOtonom Sistemler

Otonom Sistemler

Otonom Sistemler

İletişime Geç

Otonom Sistemler

Pi Robotik Otonom Sistemler

Otonom teknoloji dendiğinde, popüler teknoloji ve daha fazla göz önünde olduğu için sürücüsüz araçlar geliyor olsa da otonom, en küçük fabrikalardan tutun da üretim yapan büyük endüstri fabrikalarına, hatta füze ve uzay araçlarına kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor. Yapay zeka teknolojisinin gelişmesiyle birlikte otonom sistemler, son yıllarda üretim, savunma ve havacılık sanayisinde de oldukça fazla kullanım alanı bulmaya başladı. Analistlerin öngörülerine göre, otonom ve insansız sistemler, gelecek 10-15 yıl içerisinde en hızlı gelişme sağlayacak teknoloji alanlarından biri olacak.

Sürücüsüz yani insansız işlem yapabilen teknolojiyi ifade eden otonom, üretim yapan birçok sektörde ileriye dönük dijital dönüşümü beraberinde getirdi. Üretim verimliliği açısından çok önemli bir yere sahip olan otonom teknolojisi, sürekli güncellendiği ve daha iyisini sunduğu için devamlı takip edilmesi gereken bir sistem olarak öne çıkıyor.

Otomobiller, robotlar, uçaklar, gemiler gibi birçok alanda sürücüsüz yani insansız işlem yapılabilir hale geldi. Son yıllarda üretim sanayisi başta olmak üzere her sektörün gündeminde olan Endüstri 4.0’ın temelinde yatan teknolojinin de otonom ve yapay zeka olduğu belirtiliyor.

İmalat sanayisinde otonom denildiği zaman ilk akla fabrikalar içerisindeki birbirleriyle iletişim kuran robotik cihazlar gelir. Hızlı ve yüksek, en doğru anlık karar analizleri sayesinde insan hatalarını ortadan kaldıran farklı özelliklere sahip bu robotlar, günümüzde artık oldukça yaygın şekilde kullanılmaya başlandı.

Endüstri 4.0’ın gelişimiyle otonom robotlar arasındaki etkileşim de artıyor. Gelişimini sürdüren otonom robotlar, yakın zamanda herhangi bir insan kaynaklı komut almadan, kendi analiz ve öngörüleri kapsamında gözlem yaparak tüm işlemleri sorunsuz yerine getirebilecek. Yapay zeka ile doğru orantılı bir şekilde gelişecek olan bu teknoloji sayesinde; kendiliğinden öğrenen ve direkt iletişim kuran otonom robotlar ortaya çıkacak.

Pi Robotik olarak sizin de fabrikalarınızda ve üretim alanlarında hata payını en aza indirgeyerek üretim sürekliliğini sağlamanız için gerekli otonom teknolojisini size sunuyoruz.

Otonom Sistemler

Yapay Zeka

Derin Öğrenme

Anlık Karar

Doğru Çözümler

Call Now ButtonŞimdi Ara