Robotik Endüstriyel 4.0

Ana SayfaRobotik Endüstriyel 4.0

Robotik Endüstriyel 4.0

Robotik Endüstri 4.0

İletişime Geç

Robotik Endüstriyel 4.0

Pi Robotik Endüstri 4.0

Robotik Endüstri 4.0 ile gelişen teknolojinin insan gücünü ve bilgisini geri plana atması ve robotların üretim sektörüne girmesi ile artık insanların istihdam edilmesinin zorlaşacağı söylense de; bu robotların yazılımını güncelleme ve teknik destek gibi konularda uzman kişilere ihtiyaç duyulmuştur. Bu durum sonucunda da bu yönde bir istihdam gerçekleştirilmiştir. Yani robot üretimi ve gelişen teknoloji, insanlar için bir istihdam kapısını kapatırken başka bir istihdam kapısını açmıştır.

Endüstri 4.0 Devrimi yalnızca üretim sektörünü değil, gündelik yaşamı da ziyadesi ile etkilemeye devam etmektedir. Üç boyutlu yazıcılar, giyilebilir teknolojik ürünler, dronelar, nesnelerin interneti derken hayatın her anına nüfuz ettiğini görmemiz mümkündür.

Endüstri 4.0 Devrimi ile birlikte akıllı fabrikalar kuruldu. Akıllı fabrikaların içerisinde karanlıkta üretim yapabilen, üretimi en üst seviyeye çıkaran ve hatta her türlü imkândan tasarruf edebilen sistemler geliştirildi. Bununla birlikte insandan kaynaklı hatalar sıfıra indirildi.

Artık endüstriyel üretimde 4. sanayi devrimi ile birlikte var olan ürünlerin üzerine yüksek teknolojiler entegre edilerek inovatif ürünler ortaya çıkarılmaya başlandı.

Robotik Endüstriyel 4.0

Akıllı Fabrikalar

Üst Seviye Üretim

Karanlık Fabrikalar

Tasarruf Çözümleri

Call Now ButtonŞimdi Ara