Varlık – Tamlık Kontrolleri

Ana SayfaVarlık – Tamlık Kontrolleri

Varlık – Tamlık Kontrolleri

Pi Robotik Varlık Tamlık

İletişime Geç

Varlık – Tamlık Kontrolleri

Pi Robotik, montaj hatlarındaki eksik ve yanlış parça hatalarını yok etmek için etkin çözümler sunar. İleri seviye görüntüleme ve sensör uygulamaları ile bitmiş ürün kalitesini garanti eder.

Varlık tamlık kontrolü yapan görüntü sensörünün oldukça küçük boyutlarda olması nedeniyle ve yeni geliştirilen lens yapısı sayesinde, sensör montajı yapılan parçaya yakın mesafede monte edilse bile geniş görüş alanında kararlı algılama mümkün olmaktadır.

Parça üzerindeki turuncu renkli klipslerin varlığına baktığımızda, test masasında 2 farklı ürün kontrol ettirilmekte ve klipslerin yerlerinin farklı olduğu görüntülenmektedir. Kontrol yaptığımız programdan “Ürün Seçimi” yapılarak, modele ait daha önce kaydedilmiş yerler kontrol edilir.

Kullanıcı malzemeyi masaya sabitledikten sonra üzerine klipslerin hepsini takar, daha sonra bütün klipslerin kontrolü için yandaki push button’a basar.

Bu aşamada program, parçanın sabit kalması için klempleri kapatır. Parçanın fotoğrafını çeker ve kontrollerini yapar.
Bütün klipsler takılı ise, OK elektriksel sinyal çıkışı verecektir ve klempler açılacaktır. Eğer bazı klipsler takılı değil ise, NOK verecek ve kullanıcıya eksik klipslerin yerini gösterecek. Bütün klipsler takılana kadar sistem klempleri açmayacak. Böylece eksik ve hatalı ürün gitmemiş olmaktadır.
Pi Robotik olarak varlık tamlık kontrolü yaptığımız yazılımlarda birden fazla ürün kontrolüne olanak sağlamaktadır. Ürün seçimi menüsünden tanıtılmış ürünleri görebilir, kontrolünü yapacağınız ürünü seçebilirsiniz.

Varlık – Tamlık Kontrolleri
Varlık – Tamlık Kontrolleri

Pi Robotik bu sistemin tam ve verimli olabilmesi için özel kamera sistemleri kullanmaktadır. Bu kameralar;

2 adet IDS marka, XS model endüstriyel kamera.
5 mpx çözünürlüklü, renkli ve oto-fokus özellikli.

Varlık – Tamlık Kontrolleri

Varlık Kontrolleri

Yokluk Tamlık Kontrolleri

Yüksek Teknoloji

İleri Seviye Yönelim

Call Now ButtonŞimdi Ara