Veri Toplama

Ana SayfaVeri Toplama

Veri Toplama

Veri Toplama

İletişime Geç

Veri Toplama

Pi Robotik Veri Toplama

Endüstri sektöründe veri toplama kısmı üretim aşamasında yaşanabilecek büyük kayıpların önlenmesinde ilk dikkat edilmesi gereken konuların başında gelmektedir.

Veri toplama sistemi, sahada olan bütün süreçlerde tam hakimiyet kurulması için gereken bütün istatistiki verileri size sunacaktır. Baştan sona başarılı bir endüstriyel veri toplama sistemi kurduğunuz zaman yaşanabilecek tehlikeli durumlarda acil çözümler üreterek olaylara müdahale edebilirsiniz.

Daha basit bir anlatımla sistemlerin çalışması esnasında anlaşılamayan verileri anlamlı birer çıktılar olarak karşınızda görürsünüz. Bu da hem işletme yöneticileri hem de potansiyel müşteriler için oldukça yararlı bir sistemdir. Saha içerisinde işleyen prosesin kayıtlarının tutulması hem saha hakkında detaylı bilgi almanızı sağlar hem de kaliteyi artırır.

Veri toplama türleri iki türlüdür: Zaman Bazlı Veri Toplama ve Olay Bazlı Endüstriyel Veri Toplama.

Zaman bazlı veri toplama sisteminde, kayıt altına alınacak veri (proses değişkeni),  bir grup başlığı altında yada tek başına, belirlenen zaman aralıklarında veritabanına kaydedilebilmektedir.

Olay Bazlı Endüstriyel Veri Toplama sisteminde, tanımlanmış olan “Örnekleme Noktalarından” değerlerin belirli periyot aralıklarında değil de bir durum oluştuğunda (hedef değeri aştığında gibi) kayıt alınmasını ve/veya oluşan durumla ilgili bildirim yapılmasını sağlamaktadır.

Veri Toplama

Veri Toplama

Zaman Bazlı

Geri Bildirim

Olay Bazlı

Call Now ButtonŞimdi Ara